Ми економимо Ваші гроші
ua ru
Телефон диспетчера:+38 050 331 34 04

Даний розділ сайту призначений для жителів та співробітників "Київської Комунальної Компанії", метою якого є надання максимальної інформації щодо нормативної та законодавчої бази, відносно тарифів та різноманітних аспектів керуючої компанії..

Чи змінилися соціальні нормативи користування водопостачання та водовідведення, щодо оплати яких надаються пільги та встановлюються субсидії?

     Чи змінилися соціальні нормативи користування водопостачання та водовідведення, щодо оплати яких надаються пільги та встановлюються субсидії?

     Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» з 1 жовтня 2014 р. змінилися соціальні норми, на оплату яких держава надає пільги та встановлює субсидії:

- для холодного водоспоживання вона складає 2,4 м3 (для будинків з централізованим постачанням гарячої води) або 4 м3 (для квартир з газовими колонками);

- для водовідведення гарячої води вона складає 1,6 м3.

     Нарахування сплати за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у разі наявності квартирного лічильника та пільг в одного з мешканців квартири

     Відповідно до абзацу 3 п. 22 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, у разі встановлення квартирних засобів обліку, їх показання розподіляються пропорційно кількості мешканців у квартирі.

     Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу за фактичними витратами, але не більше соціальних норм споживання.

     Наприклад, якщо у квартирі зареєстровано троє осіб, то відповідно весь спожитий місячний розхід води ділиться на три частини і пільгова знижка надається на третю частину, яка припадає на пільговика, але не більше соціальної норми споживання.

     Проведення розрахунків за послуги водопостачання та водовідведення у разі тимчасової відсутності споживача і членів його сім'ї

     У разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р. «Про затвердження Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» пунктів 29.1, 29.3 споживач має право на зменшення розміру плати.

     Для цього потрібно надати письмову заяву та офіційний документ, що підтверджує відсутність споживача та/або членів його сім’ї (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання).

     Споживач має право на несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача і членів його сім’ї (у разі відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу) та відновлення надання послуг шляхом зняття пломб за свій рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою.

Повернення до списку